Kdo jsme

Hlavním posláním o. s. KAPPA-HELP je pomoc lidem, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace a hrozí jim vyloučení na okraj společnosti - ať již z důvodů užívání drog, chudoby nebo života v sociálně vyloučené lokalitě.

Posláním NZDM-METRO je nabídnout dětem, dospívajícím a mladým dospělým pomoc, podporu, informace a zároveň poskytnout vhodnou alternativu k stereotypnímu trávení volného času. Přispíváme k rozvoji schopností, dovedností a vědomostí našich klientů. Prostřednictvím poskytovaných služeb pomáháme mladistvým ve složitých životních situacích a snažíme se zabránit potencionálnímu vzniku nežádoucích společenských jevů.  Stěžejním bodem je preventivní působení.

Petra Kadlecová

V organizaci pracuji od roku 2014. Mám vystudovanou sociální práci a pracuji jako sociální pracovník. Práce s dětmi a mládeží mě naplňuje, jsem ráda za otevřenost a upřímnost. Velmi důležitý je pro mě vztah s klientem. Každý vztah je jiný, ale něčím zajímavý a obohacující. Mám ráda úsměv na tváři, ale i pláč, může pomoci, proto se nebráním jakékoliv emoci. Ráda přemýšlím nad tím, co by pro naše klienty mohlo být přínosné, co by jim pomohlo ve složité cestě životem.

Svůj volný čas ráda trávím se svou rodinou a se svými přáteli. Mám ráda jarní slunečné dny, které mi dodávají energii.

 

Diana Hlubková

Pracuji na NZDM – METRO jako pracovník v sociálních službách od roku 2013. Jsem kreativní a pečlivá a snažím se k těmto vlastnostem vést i klienty. Cením si důvěry, kterou mi klienti projeví. Ráda hraju společenské hry, čtu a chodím do divadla.

 

Jitka Šrůtková

Pracuji v sociálních službách na pozici sociálního pracovníka už od studií na vysoké škole. Bydlím v Olomouci, kterou jsem si zamilovala. V současné době pracuji na pozici sociálního pracovníka v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež METRO. Práce s dětmi je mnohdy velmi obohacující a přínosná, jak pro pracovníky, tak pro samotné klienty.

Velmi ráda cestuji a poznávám místní zvyky a kulturu. Jsem věčný optimista milující dobrou kávu a společnost. Jak v osobním, tak i v pracovním životě, si ráda povídám o různých tématech. Energii dobíjím sportem nebo dlouhými procházkami v přírodě se svým psem. V posledních letech mě nadchnul svět “blogování“, kde můžu uplatnit svou vášeň pro psaní. Úsměv na rtech mi zaručeně vykouzlí květina a zajímavá kniha.

 

Andrea Beňaková

Jmenuji se Andrea a pracuji v NZDM jako pracovník v sociálních službách. V současné době studuji Charitativní a sociální práci na UPOL v Olomouci. Ráda si s ostatními povídám o tom, co si přejí a jak na splnění svého snu pracují. Umím hovořit romsky a ráda přicházím s novými nápady.